Rolnictwo i hodowla to ważne dziedziny w Polsce. Usługi rolnicze to między innymi orka, bronowanie czy wałowanie. Działasz w tym zakresie? Szukasz sposobu na promocję usług hodowlanych? Przeczytaj nasz artykuł. Dowiedz się, jak promować swoje usługi w Internecie. Z jakich czynników składa się promocja w sieci? Sprawdzamy!
Budowanie strony WWW
Budowanie strony WWW i jej posiadanie przy oferowaniu usług rolniczych i hodowlanych jest bardzo ważne dla rozwoju biznesu. Zwykle internautom starcza kilku sekund, aby ocenić stronę WWW. Główne kryteria to wygląd czy funkcjonalność serwisu. Pozytywny wizerunek i widoczność w sieci pomogą następujące działania:
opracowanie odpowiedniej nazwy domeny – pasującej do usług rolniczych i hodowli,
zadbanie o intuicyjność strony – przyciski wzywające do działania czy budowa menu,
sprawdzenie funkcjonalności strony WWW – czy pliki się pobierają albo czy możliwy jest zapis do newslettera,
testowanie serwisu pod względem UX (User Experience).
Poza tym ważna jest responsywność strony WWW, a więc dostępność wersji mobilnej. Wiele bowiem internautów w Polsce korzysta z przeglądania Internetu na urządzeniach mobilnych na przykład na smartfonach.
Widoczność firmy w Internecie – wartościowa treść
Wizerunek w sieci w zakresie usług rolniczych czy hodowli zbudujesz lub poprawisz dzięki contentowi, a więc treściom na swojej stronie WWW. Podzielić go można na stały – opisy usług czy produktów, kategorii produktów czy strony informacyjne – oraz rozbudowywany – aktualności, poradniki czy wpisy na blogu.
Unikatowa i wartościowa zawartość artykułów powinna uwzględniać usługi rolnicze i ich charakter. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych copywriterów. Systematyczność pojawiania się treści, wysoka jakość i użyteczność pozwala zbudować wizerunek eksperta w dziedzinie rolnictwa i hodowli. Promuje się także usługi. Możliwe jest także zwiększenie ruchu na stronie WWW dzięki otrzymaniu lepszej widoczności w wyszukiwarce. Otóż Google ocenia treści na stronach internetowych.
Poza artykułami poradnikowymi na temat rolnictwa czy hodowli warto zamieszczać także:
e-booki,
infografiki,
materiały wideo,
ciekawostki.
Poza słowami kluczowymi istotne są właściwie zoptymalizowane nagłówki i metadane (tytuł i opis). Nagłówki mogą być podobne do tytułów czy podtytułów. Warto stosować nagłówki typu H1-H6 o odpowiedniej hierarchii. Muszą one zawierać frazy dopasowane do usług rolniczych czy hodowlanych. Oprócz fraz kluczowych warto używać tak zwanych fraz z długiego ogona. Najczęściej składają się one z kilku słów.
Wizerunek firmy a media społecznościowe
Swoje wartościowe treści w ramach budowania wizerunku firmy w sieci możesz zamieszczać w mediach społecznościowych. Najczęściej używane przez internautów portale to:
Facebook,
Instagram,
Twitter,
YouTube,
TikTok.
Dzięki firmowym profilom w Social Mediach dotrzesz do odbiorców, a także zbudujesz społeczność, która będzie zaangażowana w Twoją działalność. Zwiększysz również ruch na stronie. Wszystko dzięki odsyłającym na nią linkom. Dzięki mediom społecznościowym dostępny jest bezpośredni i stały kontakt z odbiorcami.
Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne
Widoczność firmy w Internecie obejmuje również linkowanie do innych podstron, produktów czy artykułów. Dzięki temu algorytmy Google mogą indeksować większą liczbę linków. Wyświetlane są w wynikach wyszukiwania. Sekcja „podobne” na blogach bierze się właśnie z tego. Istotne jest spędzenie przez internautę przy wejściu z Google na Twój wpis jak największego czasu i przejście przez niego na inną stronę.
Z kolei linkowanie zewnętrze to linki z innych stron WWW. Szczególnie gdy serwisy te mają ugruntowaną pozycję i szerokie grono odbiorców. Dlatego tak ważne są wzmianki o Twoim biznesie na branżowych witrynach lub forach tematycznych. W tym celu warto pomyśleć o gościnnych postach na zasadzie wymiany. Do wartościowych źródeł dostaniesz się dzięki działaniom PRowym. W tym celu wystarczy, że zlecisz copywriterowi napisanie wartościowego artykułu. Powinien być ciekawy zarówno dla redaktorów, jak i czytelników.
Widoczność firmy w Internecie – wnioski
Usługi w zakresie rolnictwa czy hodowli również wymagają promocji. Najprościej w tym celu wykorzystać możliwości, jakie daje marketing internetowy. Budowę wizerunku w sieci można przeprowadzić dzięki:
platformom społecznościowym,
kampaniom reklamowym,
pozycjonowaniu,
content marketingowi,
e-mail marketingowi.
W ten sposób zwiększa się ruch. Pozyskuje się także nowych klientów. Dba się również o widoczność oferty.